مقالات

معرفی شرکت زیمنس (Siemens)

زیمنس آگ ، ابرشرکت خوشه‌ای آلمانی چندملیتی است، که دفتر مرکزی آن در شهر مونیخ و همچنین دارای دفاتر شعبه ای در خارج از آلمان نیز میباشد.

بخش‌های اصلی شرکت عبارتند از:

صنعت، انرژی، بهداشت و درمان.

این شرکت (امرن) که بزرگترین شرکت تولیدی صنعتی در اروپا است، سازنده برجسته تجهیزات تشخیص پزشکی است و بخش بهداشت و پزشکی آن، که حدود ۱۲ درصد از کل فروش شرکت را تولید می‌کند، پس از بخش اتوماسیون صنعتی، دومین واحد سودآور آن است.

تقریباً ۳۸۵۰۰۰ نفر در سراسر جهان در SIEMENS و شرکت‌های تابعه آن اشتغال داشته و بنابر اعلام خود، درآمد جهانی حدود ۸۷ میلیارد یورو را در سال ۲۰۱۹ گزارش کرده‌اند.

تاریخچه شرکت زیمنس (Siemens)

از یک کارگاه کوچک در یک حیاط پشتی در برلین گرفته تا یک شرکت جهانی…

زیمنس در ۱۲ اکتبر سال ۱۸۴۷ توسط ارنست زیمنس تأسیس شده بود. ورنر این ابرشرکت را در آغاز به‌نام Bauanstalt von Siemens & Halske  در کارگاه خود افتتاح نمود.

ورنر در سال ۱۸۴۸ نخستین و طولانی‌ترین خط تلگراف میان برلین تا فرانکفورت را ساخته و در سال ۱۸۵۰ برادر خود ویلهلم زیمنس را به نمایندگی SIEMENS در لندن گماشت.

او پس از افتتاح نمایندگی در انگلستان، آغاز به ساخت و راه‌اندازی خطوط و شبکه‌های مخابراتی در روسیه مشغول شد.

تاسیس کنندگان شرکت زیمنس-معرفی شرکت زیمنس- ارکوکالا
ورنر زیمنس، کارل زیمنس، ویلهلم زیمنس

در سال‌های ۱۸۶۷ خط تلگراف میان لندن – کلکته را به پایان رسانید.

در سال ۱۸۶۶، وارنر فون زیمنس مهم‌ترین کمک خود را به مهندسی برق انجام داد. بر پایه کار مایکل فرادی، او اصول دینام الکتریکی را کشف و ساخت ماشین دینام را که پایه ژنراتورهای برق مدرن و بزرگ بود، آغاز کرد.

بر خلاف دیگر پژوهشگرانی که در همین زمینه مشغول به‌کار بودند، وارنر فون زیمنس اهمیت اقتصادی اختراع خود را به رسمیت شناخت و در سال ۱۸۶۷ اختراع را ثبت کرد تا حق مالکیت خود را در اختیار بگیرد و پس از تقریباً ۱۰ سال توسعه و آزمایش، برای تولید گسترده در سال ۱۸۷۵ آماده شد.

گسترش دینام آغاز یک دوره جدید در تاریخ مهندسی برق بود.

توانایی تولید و توزیع مقدار بسیاری انرژی الکتریکی با هزینه کم موجب شد تا اقتصاد به شدت رشد یابد.

نخستین بخش‌های کاربردی، روشنایی الکتریکی و فناوری درایو بود. در ۱ مارس سال ۱۸۷۹، ساختمان SIEMENS در شارلوتنبورگ نخستین خانه خصوصی آلمان بود که توسط انرژی الکتریکی روشن می‌شد.

چند هفته بعد در نمایشگاه تجاری برلین، زیمنس و هالسکی نخستین راه‌آهن الکتریکی جهان را که توسط یک منبع برق خارجی ساخته شده بود معرفی کردند.

در سال‌های پس از این، شرکت رشد و ترقی خود را با ساختن موتورهای برقی و لامپ ادامه داده و در سال ۱۸۹۷ نام شرکت از Bauanstalt von Siemens & Halske به (S&H) تغییر کرد. در سال ۱۹۱۹ شرکت SIEMENS با همکاری دو شرکت دیگر به‌طور مشترک شرکت اوسرام OSRAM بنیان نهادند و در سال ۱۹۲۳ شرکت‌های فرعی و زیرمجموعه آن در ژاپن تأسیس گشت.

محصولات و خدمات شرکت SIEMENS

محصولات این شرکت را می‌توان به‌طور کلی به دسته‌های زیر تقسیم کرد:

محصولات مرتبط با ساختمان، درایوها، اتوماسیون و محصولات مرتبط با کارخانه‌های صنعتی؛ محصولات مرتبط با انرژی، روشنایی؛ محصولات پزشکی و محصولات مرتبط با ترابری و لجستیک.

برای مشاهده قیمت و خرید محصولات اتوماسین صنعتی اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده قیمت و خرید درایو زیمنس اینجا کلیک کنید.

یک اسکنر  CT/SPECT زیمنس-معرفی شرکت زیمنس-آرکوکالا
یک اسکنر  CT/SPECT زیمنس

محصولات مرتبط با ساختمان‌های SIEMENS شامل:

تجهیزات و سامانه‌های اتوماسیون ساختمان؛ تجهیزات و سامانه‌های عملیات ساختمان؛ ساخت تجهیزات و سامانه‌های ایمنی در برابر آتش؛ تجهیزات و سامانه‌های امنیتی ساختمان؛ و تابلو برق ولتاژ پایین شامل محصولات محافظت و توزیع مدار است.

_ درایوها، اتوماسیون و محصولات مربوط به کارخانه‌های صنعتی زیمنس شامل:

موتورها و درایوهای تسمه‌های نقاله؛ پمپ‌ها و کمپرسورها؛ موتورها و درایوهای سنگین برای کارخانه‌های نورد فولاد؛

کمپرسورهای خطوط لوله نفت‌وگاز.

اجزای مکانیکی شامل: چرخ‌دنده برای توربین‌های بادی و کارخانه‌های سیمان؛ تجهیزات و سامانه‌های اتوماسیون و کنترل‌ها برای ماشین‌آلات تولیدی و ابزارآلات؛ و کارخانه صنعتی برای فرآوری آب و فرآوری مواد اولیه است.

_ محصولات مرتبط با انرژی زیمنس شامل:

توربین‌های گازی و بخار؛ ژنراتورها؛ کمپرسورها؛ توربین‌های بادی درون و فراساحل؛ محصولات انتقال برق ولتاژ بالا؛ ترانسفورماتورهای برق؛ محصولات و سامانه‌های سوئیچینگ ولتاژ بالا؛ سامانه‌های انتقال جریان برق متناوب و مستقیم؛ اجزا و سامانه‌های ولتاژ متوسط؛ و محصولات اتوماسیون برق است.

یک ترانسفورماتور ولتاژ بالا محصول شرکت زیمنس- درباره زیمنس بیشتر بدانید- آرکو کالا
یک ترانسفورماتور ولتاژ بالا

محصولات مرتبط با ترابری و لجستیک SIEMENS شامل:

تجهیزات و سامانه‌های ترابری ریلی از جمله خودروهای ریلی برای ترابری جمعی، ترابری منطقه‌ای و مسافت‌های طولانی، لوکوموتیوها، تجهیزات و سامانه‌های برقی‌سازی راه‌آهن، سامانه‌های کنترل مرکزی، اینترلاک و کنترل خودکار قطارها؛

تجهیزات و سامانه‌های مربوط به ترافیک جاده‌ای از جمله شناسایی ترافیک، اطلاعات و راهنمایی‌ها؛ تجهیزات و سامانه‌های لجستیک فرودگاه از جمله ردیابی بار و جابجایی چمدان؛ و تجهیزات و سامانه‌های اتوماسیون پستی از جمله مرتب‌سازی بسته نامه می‌باشد.

تحقیق و توسعه شرکت SIEMENS

در سال ۲۰۱۱، زیمنس در مجموع ۳٫۹۲۵ میلیارد یورو در بخش تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری کرد که معادل ۵٫۳٪ از کل درآمد این ابرشرکت است.

در ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۱، این شرکت تقریباً ۱۱٬۸۰۰ کارمند آلمانی مشغول در بخش تحقیق و توسعه داشته و تقریباً ۱۶۰۰۰ کارمند دیگر در بقیه جهان که بیشتر آنان در اتریش، چین، کرواسی، دانمارک، فرانسه، هند، ژاپن، مکزیک، هلند، روسیه، اسلواکی، سوئد، سوئیس، انگلستان یا ایالات متحده مستقر بودند.

همچنین در ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۱، زیمنس تقریباً ۵۳٬۳۰۰ حق ثبت اختراع در سراسر جهان را در دارا بود.

ساختمان اداری زیمنس در ارلانگن- معرفی شرکت زیمنس- آرکو کالا
ساختمان اداری SIEMENS در ارلانگن

آرکو کالا با بیش از دو دهه تجربه درخشان در حوزه اتوماسیون صنعتی و ارائه خدمات به سراسر ایران، نماینده فروش محصولات شرکت زیمنس بوده و مفتخر است تا بهترین محصولات را با بهترین قیمت ها به صنعتگران گرامی ارائه دهد.

برای خرید و مشاهده قیمت های محصولات زیمنس روی لینک های زیر کلیک کنید:

جهت راهنمایی بیشتر و اطلاع از قیمت محصولات زیمنس میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن تماس : 37133856-051   37133855-051

آرکو کالا بزرگ ترین مرجع اتوماسیون صنعتی ایران

منبع:

گروه فنی آرکوکالا

وبسایت رسمی زیمنس

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.