مقالات

معرفی شرکت FATEK

معرفی شرکت فتک (FATEK)

معرفی و تاریخچه FATEK

 FATEK Automation Corporationتوسط گروهی از محققان در سال 1992 تاسیس شد و هم اکنون از تولید کنندگان برتر و خوش نام کنترلرهای منطقی قابل برنامه ریزی(PLC)در تایوان می باشد. توجه این شرکت به کیفیت و کارآیی بالا و طراحی فشرده در زمینهPLCباعث محبوبیت روزافزون FATEK در بازار اتوماسیون صنعتی شده است.

هدف FATEK ایجاد اعتماد به نام تجاری و علاقه مندی مشتریان به آن می باشد. از آنجایی که پیشرفت بر محور گسترش تکنولوژی و مدیریت کیفیت را دنبال می کند، همواره تلاش بر ارایه محصولات با کیفیت بالا و قیمت رقابتی را دارد و اعتبار و شهرت FATEKدر دهه گذشته نتیجه این تلاشها می باشد.

مشخصات شرکت

تا به امروز FATEK سهم قابل توجهی از بازار PLC را به خود اختصاص داده است و بخش بزرگ فروش به بازار جهانی از طریق نمایندگان فروش در سراسر جهان صورت می پذیرد که به دلیل امکان سرویس دهی بهتر به مشتریان در محل حضور نمایندگان از استقبال قابل توجهی برخوردار شده است. نرخ رشد فروش FATEK همواره صعودی بوده و با توجه به رکود اقتصاد جهانی در سالهای اخیر توانسته سهم بازار و سود دهی خود را حفظ نماید.

مزیت رقابتی

تکنولوژی پیشرو System on Chip(SoC) در زمینه تولید PLC باعث نوآوری و تمایز اصلی FATEk نسبت به سایر رقبا در بازار شده است و تولید محصولات با کیفیت بر پایه تحقیق و توسعه عامل استقبال مصرف کنندگان از محصولات شده است.

برای خرید انواع محصولات فتک به سایت http://ARCOKALA.COM مراجعه کنید.

FATEK COMPANY

پی ال سی های سری FB فتک (FATEK)

پی السی های سری FB شرکت فتک دارای بیش از 300 دستورالعمل هستند که مطابق با ساختار توابع MIMO قابل خواندن و کاربر پسند است.

با این ساختار دستورالعمل‌های با ورودی‌های چندگانه که در سری FB فتک وجود دارد، کاربر می تواند عملکردهای متفاوتی را به دست آورد که در سایر برندها شاید نیاز باشد تعداد بسیاری دستورالعمل به کار برد تا به این عملکرد دست یافت.

در ادامه از برخی علائم در نام مدل‌های پردازنده های مختلف استفاده شده است که در اینجا به بیان مفهوم آنها می پردازیم:

1. ◇ : به جای این علامت در نام مدل حروف R ، T  یا J قرار می‌گیرند که نوع خروجی را مشخص می‌کنند و به ترتیب بیانگر خروجی رله‌ایی، خروجی ترانزیستوری NPN و خروجی ترانزیستوری PNP هستند.

2. Δ : به جای این علامت در نام مدل عدد 2 یا حرف U  قرار می گیرد. عدد 2 نشان‌دهنده پورت RS232 داخلی  و حرف U  وجود پورت USB داخلی را نشان می دهد.

3. ◎ : به جای این علامت در نام مدل AC، D12 یا D24 قرار می‌گیرد که بیانگر نوع تغذیه CPU هستند. AC نشان می دهد که تغذیه با ولتاژ AC در محدوده‌ی 100-240 ولت است. DC12  و DC24  نیز نشان می دهد که ولتاژ تغذیه 12 ولت و 24 ولت DC است.

4. C : در صورتی که خالی باشد به معنای استاندارد است که یعنی RTC داخلی دارند و درصورتی که –C نوشته شده باشد یعنی RTC به آن اضافه می‌شود.

5. ورودی/خروجی‌هایی که فرکانس آنها مشخص نیست سرعت پایین هستند.

منبع تغذيه فتک ( POWER SUPPLY FATEK) :

اين نوع منبع تغذيه ها داراي ورودي AC و تراك قدرت بالا ، طراحي به صورت كامپكت ، ريل هاي DINو داراي محافظ قدرتمند در برابر ولتاژ بالا ،نمايشگر LED مي باشد كه اين امر موجب وجه تمايز اين قطعه نسبت به منبع تغذيه هاي ديگر مي  باشد .

نرم افزارها (SOFTWARE):

FATEK توليد كننده انواع سرورهاي OPC مي باشد اين نوع سرورها پشتيبان دسترسي به داده هاي OPC و آلارم ها هستند كه اين سرورها مي توانند به آساني به اطلاعات ثبت شده پي ال سي را نمايش مي دهند با استفاده از اين سرورها مي توان PLC هاي سري  B1 ,B1ZوFBS را به يكديگر متصل گردد .

اين نوع سرورهااز دو استاندارد ذيل پشتيباني مي كنند:

 OPC Data Access)DA ) و OPC Data Access) AE )

آرکو کالا بزرگ ترین مرجع اتوماسیون صنعتی ایران

جهت راهنمایی بیشتر و خرید محصولات FATEK میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن تماس : 37133856-051   37133855-051

منابع:

گروه فنی آرکوکالا

وبسایت رسمی فتک

برای مشاهده و خرید دیگر محصولات صنعتی و همچنین مقالات دیگر راجع به شرکت های دیگر از سایت ما بازدید کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “معرفی شرکت FATEK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.